Florysta w Krakowie – ciekawy kierunek dla kreatywnych osób

Dlaczego warto rozpocząć naukę na kierunku florysta w Krakowie?

Jeśli jesteś osobą z bujną wyobraźnią, posiadasz zdolności manualne, lubisz tworzyć kreatywne kompozycje z kwiatów, a do tego masz poczucie estetyki, kierunek florysta jest stworzony dla Ciebie. Kwiaty i rośliny towarzyszą nam każdego dnia. W każdej galerii znajdziemy różnorodne kompozycje kwiatowe, w domach i mieszkaniach zawsze znajdują się jakieś rośliny, a do tego wykorzystywane są podczas różnego rodzaju imprez i ceremonii. Kwiaty to także popularny pomysł na prezent, nagrodę czy upominek. Idąc do parku często możemy zobaczyć oryginalne aranżacje i piękne kompozycje kwiatowe. W większości za te śliczne rośliny odpowiedzialni są właśnie floryści. Z tego powodu rozpoczęcie nauki na tym kierunku w naszej szkole jest opłacalne i perspektywiczne. Zawód florysty nigdy nie wyjdzie z mody, ponieważ rośliny są nam potrzebne do codziennego funkcjonowania. Ożywiają wnętrza, sprawiają radość, przynoszą uśmiech na twarz i przykuwają wzrok.

Jakie perspektywy stwarza kierunek florysta w Edukacja4U?

Po ukończeniu nauki na kierunku florysta w Krakowie można znaleźć zatrudnienie w wielu zakładach pracy. Absolwent kierunku może pracować w kwiaciarniach, firmach zajmujących się organizowaniem wystroju na różnego rodzaju imprezach okolicznościowych, salonach florystycznych czy sklepach z ozdobami roślinnymi. W placówce Edukacja4U przykładamy również sporą uwagę do samodzielności i prowadzimy zajęcia z przedsiębiorczości. Pozwala to naszym absolwentom na zakładanie własnych działalności gospodarczych. Nauka na kierunku florysta podjęta w Krakowie z pewnością poszerza horyzonty i sprawia, że ze zdecydowaną łatwością można znaleźć atrakcyjne zatrudnienie.

Dzięki profesjonalnemu przygotowaniu, nasi absolwenci mogą od razu rozpocząć pracę. Dzieje się tak, ponieważ w naszej szkole przykładamy ogromną uwagę do zajęć praktycznych. Uważamy, że najważniejsza jest umiejętność wdrożenia teorii w praktykę. Dlatego też dużo czasu poświęcamy na kształtowanie umiejętności tworzenia kompozycji kwiatowych żywych i sztucznych oraz kreowania wiązanek okolicznościowych. Znajomość roślin i zasad tworzenia dekoracji to jedno, wdrożenie ich w życie to drugie. Staramy się, aby wszyscy nasi uczniowie nabyli tę niezwykle ważną umiejętność.

Florysta w Krakowie – jak wygląda nauka?

Okres kształcenia na kierunku florysta trwa przez rok. Nauka jest bezpłatna i odbywa się w systemie zaocznym. Na koniec wszyscy uczniowie przystępują do egzaminu kwalifikacyjnego, który potwierdza nabytą wiedzę i umiejętności. Po pozytywnym zaliczeniu go otrzymuje się certyfikat, który uprawnia do wykonywania kompozycji florystycznych. Nauka odbywa się na podstawie wytycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej. W celu rozpoczęcia nauki wystarczy świadectwo ukończenia szkoły średniej, dowód osobisty oraz zaświadczenie od lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu. Po tym można rozpocząć naukę na kierunku florysta w Krakowie.

Podobne wpisy