Jak wygląda nauka na kierunku florysta?


Atrakcyjna oferta niezwykle popularnego i interesującego kierunku

Szkoła z uprawnieniami szkół publicznych Edukacja4U przygotowała ofertę rocznego kierunku, który kształci w zawodzie florysty. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które pałają zamiłowaniem do kwiatów. Różnego rodzaju oryginalne kompozycje, bogate i zróżnicowane bukiety czy okolicznościowe wiązanki. Jeśli interesujesz się kreatywnym tworzeniem tego typu rzeczy, to kierunek florysta jest stworzony dla Ciebie. Dzięki szkole Edukacja4U w ciągu roku można zyskać niezbędne kwalifikacje, które profesjonalnie przygotują do wykonywania tego zawodu. Nauka jest bezpłatna i odbywa się w trybie zaocznym. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych profesjonalistów, którzy przygotują przyszłych florystów i florystki, do jak najlepszego wykonywania tego zawodu. Rozwijają oni kreatywność, zdolności manualne, precyzję i umiejętności abstrakcyjnego myślenia. Uczniowie zdobywają wiedzę o komponowaniu różnego rodzaju wiązanek, kompozycji i dekoracji składających się z roślin, kwiatów, owoców zarówno sztucznych, jak i prawdziwych. Po ukończeniu dwóch semestrów nauki, uczniowie muszą pozytywnie zdać egzamin kwalifikacyjny, którego zaliczenie uprawnia do otrzymania kwalifikacji OGR.01. Wykonywanie kompozycji florystycznych.

Jak wygląda nauka, co zyskuje się po ukończeniu kształcenia i gdzie można znaleźć zatrudnienie?

Na kierunku florysta poza zajęciami praktycznymi, odbywają się również lekcje teoretyczne. Jest to nauka przedmiotów takich jak: BHP, podstawy przedsiębiorczości, język angielski w zawodzie florysty, podstawy florystyki, planowanie kompozycji i dekoracji czy przygotowanie materiałów florystycznych i nauka sprzedaży roślin itp. Tak kompleksowe przygotowanie sprawia, że uczniowie po ukończeniu nauki mają odpowiednią wiedzę i umiejętności, aby profesjonalnie świadczyć usługi w różnego rodzaju kwiaciarniach, salonach florystycznych czy firmach organizujących wystrój na przykład na weselach. To między innymi w tych miejscach uczniowie mogą znaleźć zatrudnienie po ukończeniu dwóch semestrów nauki i pozytywnym zaliczeniu egzaminu kwalifikującego. Poza tym są odpowiednio przygotowani do prowadzenia własnej działalności gospodarczej w obszarze dekoracji i aranżacji wnętrz, ogrodów kompozycjami roślinnymi.

Edukacja4U i jej profesjonalna kadra pedagogiczna zapewnia kompleksowe przygotowanie do wykonywania zawodu florysty. Po ukończeniu nauki w naszej placówce, każdy uczeń posiada olbrzymią wiedzę na temat roślin. Jego umiejętności plastyczne i techniczne są rozwinięte na bardzo wysokim poziomie, a kreatywność i zdobyta wiedza pozwalają na tworzenie pięknych, oryginalnych i zachwycających kompozycji kwiatowych i wiązanek okolicznościowych z roślin żywych jak i sztucznych.