Nabór, który trwa cały rok – możesz rozpocząć naukę od zaraz!


Zawsze jest dobry czas na rozpoczęcie nauki i poszerzenie swoich kompetencji zawodowych

Zespół szkół Edukacja4U umożliwia rozpoczęcie procesu nauki niezależnie od momentu, w którym zdecydujesz się na podjęcie nauki. Istotną zaletą tego rozwiązania jest fakt, że nie musimy czekać przez cały rok na wrzesień w celu rozpoczęcia nauki. Rekrutacja trwa przez cały rok. Kursy dostępne są także cały rok. W celu uzgodnienia indywidualnego terminu, sposoby zaliczenia kursu oraz załatwienia formalności i płatności należy kontaktować się z biurem placówki indywidualnie. Pozwala to na rozpoczęcie kursu w jak najbardziej odpowiednim i optymalnym terminie.

Do szkoły policealnej lub liceum ogólnokształcącego dla dorosłych zapisy przyjmowane są przez cały rok. Niezależnie od momentu, w którym zdecydujesz się na rozpoczęcie nauki, Edukacja4U zawsze przyjmie Twoje zgłoszenie. Sama nauka rozpoczyna się dwa razy do roku. We wrześniu odbywają się pierwsze zajęcia dla uczniów, którzy rekrutowali się w naborze letnim, a w lutym dla osób, które swoje zgłoszenia przesłali w naborze zimowym.

Dlaczego decyzję o rozpoczęciu nauki w liceum dla dorosłych, szkole policealnej lub wzięciu udziału w kursach należy podjąć jak najszybciej?

Oczywiście podstawą jest przemyślenie takiej decyzji, wzięcie pod uwagę wszystkich zalet i wad, przeanalizowanie tematu jak najlepiej. Jednak z nauką, poszerzaniem wiedzy i zdobywaniem kwalifikacji zawodowych nie warto czekać w nieskończoność. Rynek pracy potrzebuje osób z odpowiednimi kwalifikacjami i umiejętnościami, lata lecą, a tytuł technika lub skończona matura z pewnością pomogą każdemu w dalszej ścieżce kariery.

Dodatkowo im szybciej zaczniemy naukę, tym szybciej ją skończymy, więc wcześniej będziemy posiadać odpowiednie umiejętności i wykształcenie, które jest potrzebne na wielu różnych stanowiskach. Wiek pracownika również jest brany pod uwagę podczas rekrutacji w różnorodnych miejscach pracy. Z tego powodu warto jak najszybciej ukończyć szkołę czy kursy. Poza tym wszystkim, im umysł człowieka jest młodszy, tym łatwiej mu chłonąć wiedzę, zapamiętywać, uczyć się nowych rzeczy i zdobywać cenne umiejętności. Z tego powodu warto rozpocząć naukę w Edukacja4U jak najszybciej. Zaoczny tryb nauki pozwala na łączenie nauki z pracą zawodową, zajmowanie się rodziną czy prowadzenie własnych interesów.