Możliwość nauki zdalnej w naszej szkole to szansa na rozwój w trudnych czasach


Nauka i rozwój są szalenie istotny i ważny, niezależnie od okoliczności

Wbrew pozorom czas pandemii koronawirusa w jakich przyszło nam obecnie funkcjonować to nie tylko zagrożenie związane z chorobą. Jest to też olbrzymia szansa dla każdego na zdobycie przewagi nad konkurencją na rynku pracy i poświęcenie czasu spędzanego w domu na intensywny rozwój osobisty. Wszystko zależy od tego jak spożytkujemy ten okres. Moglibyśmy narzekać, użalać się nad sobą, lamentować nad własnym losem i tym, że wszystko jest inaczej. Jednak jeśli wykorzystamy to na jeszcze bardziej intensywną naukę i samorozwój, może się okazać, że za parę miesięcy będziemy mieć o wiele lepszą pracę, zdecydowanie bardziej atrakcyjne wynagrodzenie i lepsze warunki w firmie.

Wszystko tak na prawdę zależy od nas samych – rozwój, nauka, poszerzanie horyzontów i zwiększanie kompetencji zawodowych jest szalenie istotne, szczególnie teraz. Jest to nieco utrudnione, ponieważ wszystkie kursy, warsztaty, szkolenia czy szkoły są pozamykane. Jednak nasza placówka przygotowała dla swoich uczniów ofertę nauki zdalnej, dzięki czemu każdy ma szansę na zdobywanie wiedzy i umiejętności, które ułatwią mu pracę w przyszłości – nie wychodząc z domu!

Nauka zdalna to odpowiedź naszej placówki na brak możliwości tradycyjnego, stacjonarnego systemu nauczania

Wszyscy w jakiś sposób negatywnie odczuwają obecne obostrzenia i ograniczenia. Z pewnością przymus pracy zdalnej, brak możliwości pójścia do restauracji, szkoły czy na uczelnię jest dla wszystkich sporym utrapieniem. Na szczęście nauka w naszej szkole jest w dalszym ciągu możliwa, a mimo zdalnego trybu nauczania – jest tak samo skuteczna i efektywna jak zawsze. Profesjonalne narzędzia, które wykorzystywane są przez placówkę w nauczaniu online sprawiają, że proces ten jest bardzo intuicyjny, a przy tym bardzo skuteczny. Edukacja4U wykorzystuje narzędzia do nauki zdalnej wchodzące w skład pakietu Microsoft Office 365. Wszystkie zajęcia realizowane są za pomocą aplikacji Teams. To znana i bardzo popularna metoda, a przy tym łatwa w obsłudze i niezawodna. Każdy uczeń naszej szkoły otrzymuje dostęp do narzędzi nauki zdalnej, dostęp do konta Microsoft i pełne wsparcie w obsłudze tych aplikacji. Dzięki temu, mimo ograniczeń i obostrzeń, nauka i rozwój osobisty nadal jest możliwy i równie efektywny jak wcześniej. Nasza placówka to miejsce, w którym niezależnie od sytuacji oferujemy najwyższej jakości kształcenie, dopasowane do potrzeb osób chcących poprawić swoją sytuację na rynku pracy. Zróżnicowana oferta edukacyjna, którą przygotowaliśmy pozwala na poszerzanie horyzontów poprzez zdobywanie nowych umiejętności i zwiększanie kompetencji zawodowych.